“Metsik talv”

Saame osa talvisest loodusest: tunnetame talve kõigi meeltega; otsime metsaelanike tegevusjälgi; uurime, kuidas metsarahvas on talvega kohastunud; 1. – 6. klassid

Talvel on inimesel looduses tore liikuda, sest ei ole tüütuid putukaid ja ka maod on „peidus“. Talv on aeg kui loodus puhkab.  Õuesõppeprogrammis “Metsik talv” lahkame mitmeid küsimusi, näiteks: kuidas taimed ja loomad talvel hakkama saavad, milliseid  loomade tegevusjälgi on võimalik talvel loodusest leida, millised on meile tuntud putukate, lindude, imetajate, kahepaiksete ja roomajate talveharjumused, kas lumega on talvel raskem või kergem hakkama saada ja kuidas aastaajad, soojus ja valgus muutub.

Oma retke käigus kasutame peale arutelude ka mängulist õuesõpet. Õuesõppepäeva fookuse ehk milliseid oskusi õpetaja soovib õpilastes arendada, kooskõlastame enne retke toimumist.

1,5 – 3 tunni sisse jääb ka 20-30 minutiline piknik.

Vanuserühm: 
1. kuni 6.klass 
Retke tasu:

150EUR < 25 õpilast (1 retkejuht)
300EUR 25< õpilast (2 retkejuhti)
Hinnas:
* 1-2 retkejuhti
* Programmi muudatuste tegemine vasavalt teie klassi eripärale
* Arvestame keelekümbluse ja erivajaduste klassidega

Retk toimub:
lasteaed – 2. klass Harmi mõisa park-Harjumaa
3. – 6. klass Paunküla matkarajal- Harjumaa
eelkool, 1. – 2. klass Saula Siniallikad– Harjumaa
3. – 6. klass Jalase loodusrada– Raplamaa
Toimumisajad: jaanuar-märts

Õuesõppeprogrammis peame oluliseks väärtustada vastutustundlikku käitumist loodusesse ja elukeskkonda, äratada huvi ja austust looduse vastu ning tunda looduses viibimisest rõõmu. Oma retke käigus kasutame mängulist õuesõpet.

NB! Oluline on riietuda vastavalt õuesõppepäeva ilmale: kihiline riietus, müts, kindad,  vihma korral vihmakeep, talvesaapad.

Palun jälgige ilmateadet!

Kaasa palume võtta igal lapsel oma seljakotiga: võileib, energiarikas näks (pähklid, kuivatatud puuviljad) ja jook (vesi või tee – olenevalt aastaajast ja ilmast).