Sündmustesari “Kogukond loodusesse” 2017-2019

Haara kaasa laps, ema, elukaaslane või naaber ja saa osaks loodusega läbi hariva sündmustesarja Kose ja Raasiku vallas. Projekti rahastab Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfond.

Kahe aasta jooksul on teil võimalik osaleda 16. erineval loodusega seotud sündmusel ja seda kaunis Ida-Harju piirkonnas.

TULEMAS 2018 aastal!

 

19. AUGUST – SUURSÜNDMUS! Kose valla jalgrattamatk “Tunne oma koduvalda”

Algus kell 12.00
Kestvus: 3-6h
Asukoht: Kogunemine Kose keskväljakult
Kose vallal on peidus imeilusad külad, loodus ja inimesed. Sündmustesari “Kogukond loodusese” liitub suurima rõõmuga juba 2 aastat toimunud jalgrattamatkaga ning lisab peatuspaikadesse omalt poolt looduslikke sündmuseid. Oodatud on nii väikesed kui suured ehk planeeritud on lühem ja pikem rada. Täpsem kava on loomisel ning kohe kui valmis avaldame ka siin. 

plakat1väike

—————————————

Toimunud 2017-2018:

16. SEPTEMBER   –  Õpperetk Seeneriiki koos ühise lõkketoidu valmistamisega.

Algus kell 11.00
Kestvus: 4-5 h
Asukoht: Kogunemine Pikavere kooli juures.
Retk toimub Raasiku vallas, Pikavere ja Härma küla lähedastes metsades. Selga ilmale vastavad ja mugavad õueriided. Kaasa nuga, ämber, vesi ja kui on siis seeneraamat. Õpperetke viib läbi Muraste Looduskooli retkejuht ja seenehuviline Katre Ku
usik. Retke jooksul toimub piknik ja leitud seentest seeneroa valmistamine.

Toimunud ürituse pilte näete SIIT.

5. NOVEMBER – Loodussõprade perehommik “Hinged siin ja sealpool piiri”

Algus kell 11.00
Kestvus 3 h
Asukoht: Aruküla Perekeskus Männikäbi
Paneme teevee keema, lükkame plaadikoogi ahju ning asume kuulama antropoloog Marje Ermelit, kes räägib oma kogemustest, kui elas Kanada põliselanike juures, kus loodushingedel ja unenägudel on nii ravitsejate kui kogukonnavanemate elus endiselt oluline roll. Mõtiskleme ka veidi selle üle, kuidas meie enda suhe siin Eestis loodusesse ja hingedesse on aja jooksul muutunud. Samal ajal tegutsevad ja meisterdavad kõrval toas lastega Loodusmaa retkejuhid Krista ja Evelin. Koos täiskasvanutega on võimalik meisterdada ka unenäopüüdjaid.


18. JAANUAR – Teemaõhtu ja reisijutud “Rändamine lastega”Rändamine lastegapilt

Algus kell 18.00
 Kestvus 2-3h
Asukoht: Harmi Õpipaik, Kose vald
Loodusmaa retkejuhid – Kadri ja Helen, otsustasid ettevõtta seikluse ja minna oma perega pikemaks ajaks karavaniga rändama. Mõlemal on 2 eelkooliealist marakratti. Teemaõhtul saate läbi fotoesitluse teada kuidas neil läks, kaugele jõudsid, millised olid raskused ning millised eduelamused. Läbi nende kogemuste leiame vastuseid küsimustele kuhu, kuidas, mil viisil, kui pikaks, mis ajal, mida kaasa võtta jne. Oodatud on ka kõik need, kes soovivad lihtsalt kuulata vahetut reisielamust.

NB! Lastega meisterdab Loodusmaa retkejuht Triin, nii et võtke lapsed kaasa.
Kohale tuuakse ka karavan, mida saab uudistada!

Toimunud vestlusõhtust näed pilte siit!

3. VEEBRUAR  – Vesi talvel ehk tähistame märgalade päeva!
_DSC0171

Algus kell 10.00
Kestvus 5-6h

Asukoht: Kõue Rahva Maja ja Laukesoo
Veebruaris tähistatakse märgalade kuud ning seekord võtame meiegi koos Loodusmaa retkejuhi Antsuga suuna sinna, kus on palju vett.

Kl 10 räägib Kõue Rahva Majas Eestimaa Looduse Fondi (ELF) märgalade projekti juht Jüri-Ott Salm soode ja rabade tähtusest ning nende taastamisest. Kell 12 sööme koos suppi ning siirdume ühise transpordiga retkejuht Ants Kari juhtimisel omadega Laukesoosse.
Sellel retkel liigume alal, mis muul ajal on üsna läbimatu ja märg ning põikame puhkepausideks taliteedele ning vanadesse talukohtadesse.

Retk sobib täiskasvanud soosõpradele ning gruppi mahuvad kiiremad registreerijad. Vestlushommikule võivad tulla ka need, kel pole soovi retkele minna. Osalustasu 5 EUR.

Toimunud sündmuse pilte näete siit.

 

17. MÄRTS – Naisteretk16831826_1889017368009272_628537044068970210_n

Algus kell 12 – 18.märts kl 11
Kestvus: 24h
Asukoht: Kakerdaja raba, Noku lõkkekoht

Kogume kokku kamba vägevaid naisi ja läheme talve viimastel päevadel loodusesse telkima! Ööbimiseks on köetav telk, mis tähendab, et vajame igaühe panust ja kogemust retke kordaminekuks. Telkimisele eelnev matk on sobilik ka algajatele ning varustuse komplekteerimisel saame abiks olla – põhiline on entusiasm 🙂
Teeme koos lõkketoitu, jagame kogemusi ja naudime talvist loodust!

Vaata pilte siit!

15. APRILL – Maastikumängupäev peredele.

Algus kell 11.00-kaardid- kompassiõpe-loodus-mäng (2)
Kestvus: 3-4h
Asukoht: Harmi õpipaik
Kutsume kõiki väikeseid ja suuri maastikumängupäevale. MTÜ Loovretk koostab Harmi territooriumil kaks rada- üks sobilik algklassidele ja väiksematele koos peredega ning teine krõps vanematele.

Loovretk on kirjutanud: Kaardid (maakaardid) võivad teinekord osutuda päris olulisteks abivahenditeks. Aga kaardist pole abi kui me seda lugeda ei oska. Samamoodi on looduse ja ümbritseva maastikuga. Lood on igal pool kui me vaid oskame ümbrust märgata ja lugeda. Need kaks asja ühendades viime läbi ühe maastikumängu päeva Harmi kooli territooriumil. Huvilistele tutvustame ka kompassi ja selle kasutamist ning kaardistame koos kooli ümbrust.

Vaata pilte siit!

20. MAI – Ravimtaime õppepäev + matk Paraspõllu looduskaitsealal
Algus kell 11.00
Kestvus 3-4 h
Asukoht: Perekeskus Männikäbi + matk Paraspõllu LK alal

Külla tuleb koolitaja Katrin Luke Karepa Ravimtaimeaiast. Esmalt tutvume söödavate ja ravivate taimedega Perekeskus Männikäbi, siis asume ka loodusesse taimi otsima. Päeva lõpus valmistame koos mõned taimetoidud ja ampsud. Katrin võtab põnevaid taimi ka veel kaasa ning müügis on ka Karepa Ravimtaimeaia värske toodang (võtke sularaha kaasa).

 

logo-leader-2014-est-horisontaal-varvilinekose valla logoLoodusmaalogo_fb_profiil  20840355_10154897642992444_871456928_nMännikäbi