KOOLITUSED

Erinevad looduskoolitused koostööna MURAKAS: Muraste Looduskool, MTÜ Studio Viridis, Lahemaa Keskkonnahariduse Sets, Nõmme Loodusmaja ja MTÜ  Viiskand.

MURAKAS on loodud erinevate loodusteadmisi pakkuvate ettevõtete poolt. Ühine soov on pakkuda täiskasvanute gruppidele looduskoolitusi, vabaaja täidet, meeskonnakoolitusi, vaimu puhkust. Võtke meiega ühendust, rääkige, mis on teie soov ja küll leiame lahenduse.

Tehtud koolitused:

20. ja 21. septembril 2016 viisid Loodusmaa retkejuhid Paunküla Maastikukaitsealal läbi õuesõppeprogrammide demonstratsiooni õpetajatele.
Kahel päeval käis kohal 75 õpetajat ning läbiti 5 erinevat õuesõppeprogrammi. Ilm soosis meie ettevõtmist ning tuju püsis kõigil hea.
Sisutihedas päevas, pakkus meile lõunasööki RMK lõkkeplatsil meie hea koostööpartner Koolituskodu. Soe ning mahe toit värskes õhus kosutas nii keha kui vaimu ning toitlustaja sai palju kiita.
Kiita said ka meie tublid retkejuhid. Koos läbiti järgmised programmid: „Salasilmad võlumetsas“, „Avastades meeli“, „Elu rabas“, „Jääaeg“ ja „Praktilised oskused looduses“.

“Avastades meeli – vahvad mängud, mis ise läbitehtuna jäid meelde ja juba tean, mida homme lastega teen lasteaias! Aitäh!”
“Praktilised oskused looduses – väga vajalik ja ahaa efekt oli vee filtreerimine ja lõkke süütamine patarei ja villaga, kompassi käsitlemine!”
“Elu rabas – väga korrektne ja praktiline. Toredad mängud. Väga tark koolitaja. Ilusad vaated.”
“Salasilmad võlumetsas – meeldis just sidumine muinasjutuga ja salapärase märkama õppimine looduses. Köiega mäelt laskumine on väga hea mõte, teistmoodi kogemus.”
“Jääaeg – suurepärane programm pinnamoe praktiliseks tundmaõppimiseks”