“Avastades meeli”

Õpime liike ja tunnetame loodust kasutades kõiki oma meeli.
Eelkool – 5. klass

Õpperetke käigus avastatakse loodust ennekõike kasutades ja rõhutades oma erinevaid meeli. Loodus pakub selleks kõik vajamineva, kuid me oleme lisanud juurde veel midagi omalt poolt- erinevad tegevused ja mängud. Retke lõpus on õpilased saanud vahetu kogemuse loodusest mitte ainult läbi silmade vaid kasutades kõiki oma meeli. Olulisel kohal on ka põhiliste taimede tundma õppimine või kordamine ja loodusehoiu ning –kaitse vajaduse rõhutamine.

Oma retkete käigus kasutame palju mängulist- ja vahetutel kogemustel põhinevat õuesõpet. Võimalik on retke jooksul täita töölehte, teha grupitöid või lihtsalt tunda looduses viibimisest rõõmu. Õuesõppepäeva fookuse ehk milliseid oskusi õpetaja soovib õpilastes arendada, kooskõlastame enne retke toimumist.

2,5-4 tunni sisse jääb ka 30-45 minutiline piknik.

Vanuserühm:
eelkool kuni 5.klass 
Retke tasu:

150EUR < 25 õpilast (1 retkejuht)
300EUR 25< õpilast (2 retkejuhti)
Hinnas:
* 1-2 retkejuhti
* Programmi muudatuste tegemine vasavalt teie klassi eripärale
* Arvestame keelekümbluse ja erivajaduste klassidega

Retk toimub
lasteaed – 3. klass Harmi mõisa park, Harjumaal
1. – 5. klassid Paunküla matkarajal, Harjumaal
1. – 5. klassid Saku Terviserajal, Harjumaal
Toimumisajad: märts-mai, september-november

NB! Oluline on riietuda vastavalt õuesõppepäeva ilmale: kihiline riietus, müts, kindad,  vihma korral vihmakeep, matkasaapas, kinnised ja mugavad jalanõud. Palun jälgige ilmateadet!

 

Kaasa palume võtta igal lapsel oma seljakotiga: võileib, energiarikas näks (pähklid, kuivatatud puuviljad) ja jook (vesi või tee – olenevalt aastaajast ja ilmast).