“Elu pargis”

Harmi Mõisal on väike armas park, kust voolab läbi Kuivajõgi. Vanad puud, noored puud, vana kooliaed, põõsastik jõe kaldal- see kõik moodustab mitmekesise looduskeskkonna, milles tasub mütata.

Läbi mängulise õuesõppe käsitleme looduse omavahelisi seoseis: toiduvõrgustik, -ahel ja sealsed organismid: lagundajad, tarbijad ja tootjad. Otsime elu nii kooli aiast, puudelt, põõsastest kui jõest ning arutame, kuidas kõik on omavahel seotud. Puudutame ka kaardi kasutamise ja orienteerumise teemat, tuletades meelde ilmakaared ning mis informatsiooni ja kuidas on kaardilt võimalik lugeda.

Õuesõppe käigus on võimalik täita töölehte, teeme rühmatöid ning kinnistame kõike läbi mängude. Õuesõppepäeva fookuse ehk milliseid oskusi õpetaja soovib õpilastes arendada, kooskõlastame enne retke toimumist.

2 – 3 tunni sisse jääb ka 15 minutiline piknik.

Vanuserühm: 3. – 6. klass Harmi Mõisa park

Retke tasu:
150EUR < 25 õpilast (1 retkejuht)
300EUR 25< õpilast (2 retkejuhti)
Hinnas:
* 1-2 retkejuhti
* Programmi muudatuste tegemine vastavalt teie klassi eripärale
* Arvestame keelekümbluse ja erivajaduste klassidega

Toimumisajad: märts-mai, september-november

NB! Oluline on riietuda vastavalt õuesõppepäeva ilmale: kihiline riietus, müts, kindad,  vihma korral vihmakeep, matkasaapad (soojema vesise ilmaga kummikud).

Palun jälgige ilmateadet!

Kaasa palume võtta igal lapsel oma seljakotiga: võileib, energiarikas näks (pähklid, kuivatatud puuviljad) ja jook (vesi või tee – olenevalt aastaajast ja ilmast).