“Jääaeg”

Paunküla maastikukaitsealal on hästi näha jääaja tekkelisi pinnavorme- oose ning jääaegadest maha jäänud taimekooslusi- rabasid. Programm toetab pinnavormide õpet, Eesti ja Euroopa jääaja järgse looduse arenguloo õpet ja ajalugu.
5. – 9. klass

Retke käigus läbime mitut erinevat kooslust, kus tutvume ka peale maastike ka olulisemate taimede ja loomadega antud koosluses. Retke jooksul võetakse läbi järgmised teemad: jääajajärgsed etapid looduses + muutuv Läänemeri, liustiku serval elanud ürgloomad, raba taimestik kui vaade jääajajärgsele taimkattele, jääaja tekkelised pinnavormid. Lisaks tuletame meelde olulisemad matkatarkused ehk kuidas looduses käituda ja hakkama saada.

Oma retke käigus teeme peale arutelude ka grupitööd, paaristööd ning meisterdame pinnavorme samakõrgusjoonte skeemi abil. Õuesõppepäeva fookuse ehk milliseid oskusi õpetaja soovib õpilastes arendada, kooskõlastame enne retke toimumist.

3,5-4 tunni sisse jääb ka 20 minutiline piknik.

 
Vanuserühm: 5.-9. klass
Retke tasu:
150EUR < 25 õpilast (1 retkejuht)
300EUR 25< õpilast (2 retkejuhti)
Hinnas:
* 1-2 retkejuhti
* Programmi muudatuste tegemine vasavalt teie klassi eripärale
* Arvestame keelekümbluse ja erivajaduste klassidega

Retk toimub Paunküla matkarajal
(Tallinn-Tartu mnt 49 km)
Toimumisajad: märts-mai, september-november

NB! Oluline on riietuda vastavalt õuesõppepäeva ilmale: kihiline riietus, müts, kindad,  vihma korral vihmakeep, matkasaapas, kinnised ja mugavad jalanõud.

Palun jälgige ilmateadet!

Kaasa palume võtta igal lapsel oma seljakotiga: võileib, energiarikas näks (pähklid, kuivatatud puuviljad) ja jook (vesi või tee – olenevalt aastaajast ja ilmast).