“Saame sõpradeks, mina olen raba”

Mõista, mõista mis see on?
Maa on – inimesi ei kanna,
vesi on – laevad ei sõida?
lasteaed – 2. klass

Need on haruldased ja põnevad maastikud – rabad, kus ümberringi pehmes samblavaibas on salapärased veesilmad. Puud, kes siin kasvavad, on väikesed nagu oleksid veel noored. Nina tunneb uut lõhna, silmad näevad uut elukeskkonda ja kõrvad kuulevad vaikset elutukset. Raba on müstiline paik, kus on mineviku saladused. Aastasadade jooksul on moodustunud turvas, mis koosneb osaliselt lagunenud turbasamblast ja taimejäänustest ja mis moodustab paksu kihi rabas. Seda kõike soovime lasta kogeda meie noorimatel õppuritel

Õuesõppeprogrammis peame oluliseks väärtustada vastutustundlikku käitumist loodusesse ja elukeskkonda, äratada huvi ja austust looduse vastu ning tunda looduses viibimisest rõõmu.

1,5 – 2,5 tundi, retke sisse jääb ka 20 min piknik

Vanuserühm: eelkool – 2. klass
Retke tasu:
150EUR < 25 õpilast (1 retkejuht)
300EUR 25< õpilast (2 retkejuhti)
Hinnas:
* 1-2 retkejuhti
* Programmi muudatuste tegemine vastavalt teie klassi eripärale
* Arvestame keelekümbluse ja erivajaduste klassidega

Retk toimub Mukri rabas, Raplamaa
Toimumisajad: märts-mai, september-november

NB! Oluline on riietuda vastavalt õuesõppepäeva ilmale: kihiline riietus, müts, kindad,  vihma korral vihmakeep, matkasaapad (soojema vesise ilmaga kummikud).

Palun jälgige ilmateadet!

Kaasa palume võtta igal lapsel oma seljakotiga: võileib, energiarikas näks (pähklid, kuivatatud puuviljad) ja jook (vesi või tee – olenevalt aastaajast ja ilmast).